Członkowie wspierający

  Prawa i obowiązki, wysokości składek, kto może zostać

  BELSE sp. z o.o.logo_belse
  Szyprów 17
  43-382 Bielsko-Biała
  www.belse.com.pl


   

  Budokop sp. z o.o.logo_budokop
  Powstańców 19A
  41-400 Mysłowice
  www.budokop.com

  BUDOKOP Sp. z o.o. proponuje monitoring strukturalny zjawisk zachodzących w podłożu gruntowym jak i konstrukcjach budowlanych.

  Kompleksowe rozwiązania w dziedzinie badań geotechnicznych zawierają: 

  • wykonanie projektu technicznego i montaż aparatury pomiarowej
  • wykonywanie pomiarów, modelowanie i analizę zjawisk obserwowanych
  • serwis urządzeń pomiarowych

  Obecnie proponowane systemy pomiarowe działają automatycznie, z możliwością bezpośredniego dostępu do danych na serwerach Klienta lub na serwerach firmy BUDOKOP.


  Efekt-Automatyka sp. z o.o.logo_efektautomatyka
  Karola Goduli 36
  41-703 Ruda Śląska
  www.efekt-automatyka.com.pl

  Jesteśmy firmą inżynierską zajmującą się projektowaniem, produkcją i integracją zaawansowanych systemów kontroli i sterowania elektrowni wodnych i obiektów hydrotechnicznych. Wykonujemy zarówno kompleksowe zadania obejmujące dostawę pełnego wyposażenia branży elektrycznej obiektu jak i zadania niewielkie, ale rozwiązujące trudne inżynierskie problemy z jakimi niejednokrotnie spotykają się nasi Klienci.


  Energa Wytwarzanie S.A.energa_wytwarzanie
  Grunwaldzka 42 A
  83-000 Pruszcz Gdański

  energa-wytwarzanie.pl


  Enea Nowa Energia sp. z o.o.logo_enea
  Kaszubska 2
  26-603 Radom
  enea.pl/pl/nowaenergia

  Enea Nowa Energia sp. z o.o. działa w ramach Grupy Kapitałowej Enea. Właścicielem 100% udziałów Spółki Enea Nowa Energia sp. z o.o. jest Enea S.A. (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Enea). Enea Nowa Energia sp. z o.o. została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 07 listopada 2019 r.


  Energotest sp. z o.o.logo_energotest
  Chorzowska 44B
  44-100 Gliwice
  www.energotest.com.pl

  Energotest to nowoczesna, dobrze zorganizowana firma inżynierska znajdująca się w grupie kapitałowej ELEKTROBUDOWA S.A. Podstawowym atutem firmy jest liczna kadra wybitnych specjalistów, ponad 75% personelu posiada wyższe wykształcenie. Wielu z nich kierowało lub współuczestniczyło w: projektowaniu, kompletacji dostaw, nadzorowaniu montażu, badaniach pomontażowych, rozruchu urządzeń i układów elektroenergetycznych praktycznie we wszystkich nowo budowanych i modernizowanych elektrowniach, elektrociepłowniach, stacjach energetycznych oraz zakładach przemysłowych w Polsce, jak również za granicą. 


  EthosEnergy Poland S.A.
  logo_ethosPowstańców Śląskich 85
  42-701 Lubliniec
  www.ethosenergy.pl

  Jesteśmy firmą o polskim rodowodzie, posiadającą kilkudziesięcioletnie doświadczenie w usługach na rzecz polskiej i światowej energetyki. Przedmiotem naszej działalności są remonty, modernizacje, produkcja i serwisy generatorów, transformatorów oraz elementów turbin i kotłów. 

   


  Gajek Engineering sp. z o.o.logo_gajek
  Fiszera 14
  80-231 Gdańsk
  www.geg.pl

  Gajek Engineering Sp. z o.o. to polska firma zajmująca się opracowywaniem dokumentacji, dostarczaniem urządzeń, przeprowadzaniem montażu i rozruchu dla energetyki wodnej. Posiadamy duże doświadczenie i własne sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, zapewniamy realizację projektu pod klucz oraz opiekę serwisową po zakończeniu gwarancji.


  HYDROERGIA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.logo_hydroergia
  Grafitowa 10
  55-010 Radwanice/k. Wrocławia
  www.hydroergia.pl

  HYDROERGIA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. działa w sektorze szeroko rozumianej energetyki wodnej. Spółka oferuje kompleksowe usługi związane z budową, rozbudową oraz modernizacją elektrowni wodnych. Zakres prac oferowanych przez zespół wykwalifikowanych specjalistów obejmuje cały zakres inwestycji - począwszy od pierwszej analizy możliwości budowy elektrowni poprzez wykonanie odpowiedniej dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwoleń administracyjnych, aż po produkcję turbin wodnych oraz urządzeń hydrotechnicznych niezbędnych do uruchomienia elektrowni pod klucz.

  HYDROERGIA, jako jedyna firma na polskim rynku, wykonuje turbiny indywidualnie projektowane na potrzeby danej inwestycji, co pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie cieku wodnego. Proponowane przez firmę innowacyjne rozwiązania zostały docenione w prestiżowym programie GreenEvo - akceleratorze zielonych technologii organizowanym przez Ministerstwo Środowiska. Firma HYDROERGIA została także nominowana do prestiżowego Godła Teraz Polska.


  HZBUD sp. z o.o.logo_hzbud
  Wojska Polskiego 88c
  65-762 Zielona Góra
  hzbud.pl


  Inora sp. z o.o.inora
  Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11
  44-100 Gliwice
  48 32 230 49 96
  www.inora.pl


  Instytut Automatyki Systemów Energetycznych sp. z o.o.inora
  Wystawowa 1
  51-618 Wrocław
  71 348 42 21
  www.iase.wroc.pl


  Instytut Energetyki Oddział Gdańsklogo_iengdansk
  Mikołaja Reja 27
  80-870 Gdańsk
  www.ien.gda.pl

  Instytut Energetyki jest instytutem badawczym prowadzącym badania naukowe i prace wdrożeniowe w dziedzinach:

  •    prognozowania i programowania rozwoju energetyki,
  •    wytwarzania, przesyłania, rozdzielania i użytkowania energii elektrycznej i cieplnej,
  •    niekonwencjonalnych źródeł energii.


  Instytut Maszyn Przepływowych PANlogo_imppan
  Fiszera 14
  80-231 Gdańsk
  www.imp.gda.pl

  Instytut powołano w r. 1956 do prowadzenia badań podstawowych w dziedzinie podstaw działania, projektowania i budowy maszyn służących do konwersji energii w przepływach. Obecnie, badania są prowadzone w następujących dziedzinach: mechanika płynów, przepływy wielofazowe, termodynamika i wymiana ciepła, fizyka plazmy, technika laserowa, mechanika maszyn, tribologia i diagnostyka maszyn energetycznych.

  Oprócz badań podstawowych, Instytut oferuje usługi dotyczące praktycznych problemów inżynierskich w zakresie: turbin, pomp i sprzęgieł hydrokinetycznych, wentylatorów, śrub okrętowych, kolektorów słonecznych, projektowanie, obliczenia i ekspertyzy techniczne, konstrukcję unikatowego wyposażenia i aparatury.


  KACZ sp. z o.o.
  Kazimierza Moszyńskiego 9/1
  30-698 Kraków
  kacz24.pl


  Małe Elektrownie Wodne s.c. J.M.P. Kujawscylogo_mew
  Wiejska 8
  83-400 Kościerzyna
  mew.pl

  Funkcjonujemy na rynku od 1974r., natomiast od 1988r. zajmujemy się wszystkimi zagadnieniami związanymi z małymi elektrowniami wodnymi począwszy od projektu i budowy elektrowni, a skończywszy na wyposażaniu w turbozespoły i automatykę. Oferujemy szeroki wybór turbin wodnych i generatorów. Systemy automatyzacji oparte są na sterownikach mikroprocesorowych stworzonych specjalnie na potrzeby MEW. Stwarzamy możliwość zdalnego monitorowania MEW poprzez sieć internetową. Modernizujemy również istniejące obiekty.


  Melbud S.A.logo_melbud
  Składowa 4
  86-300 Grudziądz
  www.melbud.pl

  MELBUD S.A. jest wykonawcą robót budowlano-montażowych w branży sanitarnej, hydrotechnicznej i melioracyjnej. Specjalizujemy się w wykonawstwie oczyszczalni ścieków, pompowni przeciwpowodziowych, jazów elektrowni wodnych, wysypisk komunalnych, kanalizacji, wodociągów, melioracji, przewiertów, przecisków techniką bezwykopową i in.


  Mewat sp. z o.o.logo_mewat
  Kraszewskiego 7
  85-240 Bydgoszcz
  www.mewat.pl

  Zakład Produkcyjno-Wdrożeniowy Wykorzystania Niekonwencjonalnych Źródeł Energii „MEWAT” Sp. z o.o. w Bydgoszczy powstał 18 maja 1988 roku. Inspiracją do założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością był występujący w kraju w latach 80-tych problem zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną. Mewat, dysponujący na początku swej działalności małym kapitałem, nie mógł przyczynić się do znaczącego wzrostu produkcji energii elektrycznej na drodze inwestycji. Przyjęto zasadę działania w kierunku zracjonalizowania ekonomiki wykorzystania energii i poprawy jej jakości.


  NeoStrain sp. z o.o.neo_strain
  Lipowa 3
  30-702 Kraków
  www.neostrain.pl

  NeoStrain Sp. z o.o., lider rynku systemów monitoringu w Polsce, zajmuje się kompleksową realizacją systemów monitorowania stanu technicznego konstrukcji budowlanych.
  Zrealizowane przez nas systemy monitorowania (ASTKZ) wspierają procesy decyzyjne m.in. na największych zaporach wodnych w Polsce i na Łotwie. Trwałość i solidność stosowanych rozwiązań jest efektem ponad 12-letniego doświadczenia w wykonywaniu tego rodzaju systemów. Opracowane przez nas nowoczesne technologie wykrywania przecieków i procesów erozyjnych umożliwiają szybką ich lokalizację w wałach, zaporach, nabrzeżach oraz głębokich wykopach.
  Nasza firma zapewnia:
  - wykonanie projektu systemu monitorowania,
  - dobór oraz produkcję i/lub integrację niezbędnego sprzętu do wykonania systemu,
  - profesjonalną instalację na obiekcie,
  - wdrożenie oprogramowania do analizy danych na serwerze klienta lub na serwerach NeoStrain.


  PGE Energia Odnawialna S.A.logo_pgeeo
  Ogrodowa 59a
  00-876 Warszawa
  www.pgeeo.pl

  PGE Energia Odnawialna S.A. jest spółką zależną PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. - największego holdingu energetycznego działającego na polskim rynku i jednego z największych podmiotów tego typu w Europie Środkowej i Wschodniej. Powstała w 1993 roku w wyniku restrukturyzacji polskiego sektora elektroenergetycznego. Funkcjonowała wówczas pod nazwą Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A.


  PROCOM SYSTEM S.A.logo_procom_system
  Stargardzka 8A
  54-156 Wrocław
  www.procomsystem.pl

  PROCOM SYSTEM S.A. działa na rynku od 1989 roku, oferując kompleksową realizację zadań z dziedziny integracji systemów automatyki oraz informatyki przemysłowej. Podstawą naszej pracy jest bardzo dobra znajomość technologii branż, dla których pracujemy: energetyki, ochrony środowiska i przemysłu. Pozwala to nam opracowywać koncepcje, projekty oraz algorytmy dostosowane do specyfiki konkretnych obiektów.

  Jednym z autorskich produktów firmy jest innowacyjny system do sterowania zachowaniem ryb w środowisku wodnym - Neptun. Neptun to skuteczne rozwiązanie odstraszające ryby od wszelkiego rodzaju ujęć wód powierzchniowych. System zabezpiecza obiekty inżynierii wodnej przed wpływaniem ryb w obszar ich działania. Dzięki temu spełnia funkcję ochronną dla ryb oraz obniża koszty eksploatacji (czyszczenia) instalacji technologicznych.

  Przykładowe zastosowanie systemu Neptun:
  • ochrona ujęć wód powierzchniowych i obiektów inżynierii wodnej
  • ochrona akwenów przed przedostawaniem się niepożądanych gatunków ryb
  • ukierunkowywanie płynących ryb na przepławki, specjalistyczne pułapki oraz systemy zliczające
  • ochrona farm rybnych przed drapieżnikami
  • ochrona plaż przed rekinami i innymi drapieżnikami.

  Zalety systemu Neptun:
  • łatwość montażu zarówno w istniejących jak i nowych obiektach (bez znaczenia są szerokość i głębokość akwenu oraz rodzaj dna)
  • różnorodność zastosowania
  • duża odporność na uszkodzenia mechaniczne (np. spływające drzewa)
  • odporność na warunki lodowe
  • wysoka skuteczność - do 100%
  • niskie zużycie energii elektrycznej
  • niski koszt eksploatacji.

  Zapewniamy indywidualny dobór konfiguracji systemu Neptun w zależności od miejsca instalacji i warunków hydrotechnicznych występujących na danym obiekcie. 


  TB Hydro sp. z o.o.logo_tbhydro
  Czernika 4
  60-194 Poznań
  www.tbhydro.com.pl

  TB Hydro sp. z o.o. jest firmą projektującą i wykonującą armatury i urządzenia specjalne dla potrzeb energetyki wodnej i ciepłownictwa.

  Istnieje na rynku od 1989 roku.


  WTW Poland sp. z o.o.logo_wtw_poland
  Słoneczna 99
  11-700 Mrągowo
  www.wtw-poland.com

  Firma WTW Poland sp. z o.o. jest wiodącym polskim producentem turbin oraz wyposażenia mechanicznego i elektrycznego dla Małych Elektrowni Wodnych. Korzenie naszej firmy sięgają 1986 roku. Do tej pory wyprodukowaliśmy 160 turbin wodnych nie tylko dla Klientów z Polski ale również z Białorusi, Niemiec, Estonii i Ukrainy.


  Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.logo_zewniedzica
  Widokowa 1
  34-441 Niedzica
  www.zzw-niedzica.com.pl

  Jest to zespół dwóch elektrowni wodnych zlokalizowanych w przełomie Dunajca. Pierwsza z nich (Niedzica) jest elektrownią szczytowo-pompową, natomiast druga (Sromowce Wyżne), położona nieco niżej, to elektrownia przepływowa. Tama główna Czorsztyn-Niedzica jest największą zaporą ziemną w Polsce, a zainstalowana łączna moc elektryczna obu hydroelektrowni wynosi 94 MW. (za: eko-przeglad.eu

  © 2024 TEW. All Rights Reserved.