Aktualności

  Ogłoszenia i ostatnie wiadomości

  W dniu 23.04.2020 r. została zorganizowana przez International Hydropower Association (IHA) wideokonferencja  pod nazwą Miejsce zrównoważonej energetyki wodnej w świecie po pandemii” (oryg. Global Positioning of Sustainable Hydropower in a Post-Covid World).
  W konferencji wziął udział nasz kolega Tomasz Dudkiewicz  (członek zarządu TEW). Poniżej zamieszczamy jego autorską relację.

  W wideokonferencji brało udział około  30 osób, głównie przedstawicieli analogicznych do naszego towarzystw ze wszystkich kontynentów.

  Spotkanie rozpoczął i poprowadził Dyrektor Generalny IHA Eddie Rich. Program spotkania i poruszone tematy zostały przedstawione w formie prezentacji. (Pobierz prezentację)


  Zarząd Towarzystwa Elektrowni Wodnych informuje członków TEW, że tegoroczne Zgromadzenie Krajowe naszego stowarzyszenia planowane jest na 14 października 2020 r. w Gdańsku i ma być połączone z doroczną konferencją Hydroforum planowaną na 15-16 października.

  Informacje o Zgromadzeniu będziemy publikować w zakładce Zgromadzenie Krajowe TEW.

  Zapraszamy na konferencję HYDROFORUM 2020

   

  Tegoroczną konferencję HYDROFORUM planujemy w Gdańsku w dniach 15-16. października 2020r. Miejscem konferencji będzie Instytut Maszyn Przepływowych w Gdańsku, przy ul. Fiszera 14.

  Obecnie przygotowania są w fazie początkowej. Wszelkie informacje  publikujemy na bieżąco na stronie internetowej HYDROFORUM.

   

  Polskie Konferencje Hydroenergetyczne HYDROFORUM - informacje ogólne

  Towarzystwo Elektrowni Wodnych po wielu latach zdecydowało się odnowić swoją stronę internetową. Nowa wersja strony posiada wersję angielskojęzyczną i jest przystosowana do oglądania na tabletach i smartfonach.

  Utworzyliśmy też specjalną stronę dla naszej dorocznej konferencji HYDROFORUM. Prowadzi do niej link po lewej stronie.

   

  HYDROFORUM 2019 Sprawozdanie z IX Polskiej Konferencji Hydroenergetycznej

   
  Przeszłość i dzień dzisiejszy
   
  Zainicjowane jeszcze na początku lat siedemdziesiatych ubiegłego stulecia konferencje naukowo-techniczne HYDROFORUM obejmowały przez wiele lat całą szeroko rozumiana tematykę wirnikowych maszyn hydraulicznych, w tym zagadnienia budowy i eksploatacji turbin wodnych, pomp i sprzęgiel hydrokinetycznych, a także badania zjawisk fizycznych zachodzących w maszynach i urządzeniach hydraulicznych - takich, jak kawitacja, czy uderzenia hydrauliczne.

   

  [Pełny tekst sprawozdania]

   

  Tu znajdziesz informacje o naszych działaniach

  Informacje o Zgromadzeniach Krajowych Towarzystwa Elektrowni Wodnych

  © 2020 TEW. All Rights Reserved.